DLA DZIECI 2-6 LAT

Podczas naszych warsztatów wykorzystujemy kilka rodzajów zestawów LEGO® Education® oraz narzędzia do nauki programowania jak Robot Mouse. W przedszkolach oferujemy cztery rodzaje zajęć dostosowane do grupy wiekowej

POMYSŁOWE KLOCKI
Dla dzieci 2-3 lat

Są to zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci. W trakcie warsztatów maluchy bawią się w grupie rówieśników. Do zabawy wykorzystujemy klocki LEGO® DUPLO® oraz LEGO® SOFT®, a także kolorowe chusty, bębenki, piłki i wiele innych materiałów edukacyjnych. Każde spotkanie to inny temat przewodni, a dopasowane zabawy rozwijają kreatywność i sprawność manualną. Podczas zajęć najmłodsi mają szansę zbudować własną konstrukcję ucząc się przy tym rozpoznawania kolorów, kształtów czy relacji przestrzennych. Nie zabraknie także zabaw ruchowych i plastycznych urozmaicających zajęcia. Jedno spotkanie trwa 45 min.

MAŁY KONSTRUKTOR
Dla dzieci 3-4 lat

To nowatorskie warsztaty dla maluchów wprowadzające je w świat nauk ścisłych. Przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO® najmłodsi m. in. uczą się konstruować maszyny, wkręcać śrubki i łączyć ze sobą zębatki. Oprócz zasad mechaniki poznają zjawiska fizyczne oraz uczą się podstaw matematyki. Poznają także, czym jest ekologia i co to są alternatywne źródła energii. Zajęcia kształtują zdolność logicznego myślenia, poszerzają wiedzę najmłodszych dotyczącą zjawisk występujących na świecie i zachęcają do zainteresowania się naukowymi i technicznymi zagadkami. Jedno spotkanie trwa 45 min.

AKADEMIA INŻYNIERA
Dla dzieci 4-5 lat

To zajęcia dla dzieci, które wprowadzają je do świata elektroniki i robotyki. Dzięki różnorodnym, ciekawym doświadczeniom, ćwiczeniom i zabawom poznamy podstawy tworzenia układów elektronicznych oraz programowania. Dzieci same będą przeprowadzać eksperymenty, badać, analizować i wyciągać wnioski. Samodzielnie skonstruują m.in. baterię, wiatrak czy radio. Warsztaty te zachęcają do zadawania pytań na temat otaczającej przyrody, zjawisk, działania sprzętu codziennego użytku, a także rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne. Przede wszystkim dzieci poznają prawa fizyki i matematyki rządzące światem. Ponadto poznają podstawy algorytmiki i logiki, tworząc pierwsze programy na specjalnie przystosowanych dla nich robotach. Jedno spotkanie trwa 45 min.

ROBOTYKA LEGO® WeDo®
Dla dzieci 5-6 lat

Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Zgodnie z instrukcją budują oraz programują roboty. Nad konstrukcjami i programowaniem czuwa instruktor, pomagając uczestnikom, tak aby ich konstrukcje mogły „ożywać”. Instrukcje, jak budować są wyświetlane na ekranach laptopów. Uczestnicy poznają pojęcia z mechaniki, jak np. koło zębate czy przekładnia pasowa. Dzieci mają czas zarówno na budowanie i programowanie, jak i zabawę robotami. Jedno spotkanie trwa 60 min.

Podczas każdych zajęć gwarantujemy:
-opiekę profesjonalnych instruktorów mających doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z określoną grupą wiekową m.in. w naszej placówce, szkołach, przedszkolach i centrach kultury
– zabieramy ze sobą cały sprzęt dedykowany danemu rodzajowi zajęć: klocki, części elektroniczne, laptopy lub tablety.

Koszt 1 spotkania:
– grupa do 10 os. – 200 zł brutto (jeden instruktor)
– grupa 11-16 osób- 260 zł brutto (dwóch instruktorów)
Podstawowy wymiar czasu to 45 min, jednak zajęcia z robotyki są przedłużone ze względu na stopień skomplikowania i trwają 60 min. Możemy poprowadzić 2 grupy jedna po drugiej lub równolegle dla każdego z rodzaju zajęć.

DLA DZIECI 6-7, 8-10, 11+ LAT

ROBOTYKA
Dla dzieci 6-7 lat, 8-10 lat 11+ lat

Warsztaty budowania i programowania robotów. Podczas zajęć dzieci budują i programują w 2 osobowych zespołach. Każdy z zespołów ma do dyspozycji laptopa (lub tablet), zestaw klocków oraz części elektroniczne. Budowanie i programowanie przebiega zgodnie z instrukcją (krok po kroku) znajdującą się na komputerze / tablecie lub w przygotowanej książeczce. Nad programowaniem czuwa instruktor, który tłumaczy zasady umożliwiające ożywienie powstałej konstrukcji. Warsztaty kończą się zabawą oraz rozłożeniem robota. Spotkania odbywać się mogą raz w tygodniu/dwa lub raz w miesiącu. Każde trwa 1,5 godziny (2 godziny lekcyjne). Dzieci dzielimy na grupy wiekowe: 0-1 klasa, 2 klasa i starsze (podział do ustalenia).

PROGRAMOWO
Dla dzieci 10 + lat

Są to warsztaty dla amatorów kodowania, którzy chcą zgłębić jego tajniki i poznać ciekawe narzędzia do tworzenia własnych programów i aplikacji. Podczas warsztatów uczeń:
– dowie się jak używać narzędzi do programowania i testowania programów
– nauczy się tworzyć własne gry (Micro:bit, Scratch)
– pozna język programowania (Python)
– dowie się, jak rozwijać umiejętności programowania w domu

Koszt zajęć:
– 260 zł brutto (grupa do 10 osób)
– 330 zł brutto (11-16 osób).
Terminy, w których możemy poprowadzić zajęcia dla 2 lub 3 grup wiekowych jednocześnie
do ustalenia.