Jak zapisać dziecko na nasze warsztaty?

Można to zrobić przez formularz na stronie , telefonicznie lub osobiście w naszej siedzibie.

Kiedy mogę przyjść na zajęcia?

Do wyboru mamy kilka trybów:

-Weekendowy (zajęcia odbywają się w soboty),

-Semestralne (zajęcia odbywają się cyklicznie raz w tygodniu) w siedzibie lub szkole (patrz lista partenrów),

-Półkolonie (5 dniowe warsztaty w czasie wakacji i ferii),

-Eventy – warsztaty tematyczne organizowane raz w miesiącu.

Jak wybrać zajęcia?

  • wybierz przedział wiekowy, w którym znajduje się twoje dziecko (5-8 lub 9+ lat)
  • wybierz tryb realizacji (weekend, semestr, wakacje/ferie)
  • dobierz odpowiedni poziom: jeśli jeszcze u nas nie byłeś zapraszamy na warsztaty wprowadzające lub poziom A, jeśli jesteś naszym bywalcem lub budowałeś już roboty lego skontaktuj się telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia odpowiedniego poziomu zaawansowania.

Co jeśli dziecko jest chore i nie może uczestniczyć w zajęciach?

W przypadku warsztatów weekendowych należy zgłosić nieobecność do 24 h przed warsztatami, a następnie wspólnie ustalimy nowy termin.

W przypadku warsztatów semestralnych, należy skontaktować się z nami w celu ustalenia terminu, w którym będzie można odrobić zajęcia.

Czy podczas warsztatów/urodzin rodzice mogą poczekać na uczestników zajęć?

Tak. W naszej siedzibie są przewidziane miejsca dla osób oczekujących. Podczas warsztatów lub urodzin udostępniamy rodzicom/opiekunom wygodne kanapy oraz stoliki, a także dostęp do internetu i prąd. Można również zamówić pyszną kawę.

Jakie posiłki ma zapewnione dziecko podczas warsztatów weekendowych i półkolonii?

Posiłki otrzymuje każdy uczestnik warsztatów:

-Warsztaty Wprowadzające (3 h) drugie śniadanie (drożdżówki, kanapki lub jogurty),

-Warsztaty Weekendowe ABC (6 h) drugie śniadanie (j.w.) oraz dwudaniowy obiad (zupa i drugie dane wybrane na miejscu przez uczestnika z dostępnych 3 opcji),

– Eventy (4 h) drugie śniadanie, eventy (6 h ) drugie śniadanie i obiad,

– Półkolonie (ferie i wakacje): drugie śniadanie (j.w.) , dwudaniowy obiad (j.w.) oraz podwieczorek (owoce lub domowe ciasto).

Ponadto uczestnicy mają stały dostęp do napoi (zarówno ciepłych jak i wody).

Czy podczas zajęć dzieci mają przerwy?

Tak. Liczba przerw jest dostosowana do aktualnej grupy. Warsztaty są prowadzone w taki sposób, aby budowanie oraz programowanie były przeplatane prezentacjami oraz materiałami filmowymi lub zabawami w sali, a minimalna liczba przerw wynosi:

– 1 przerwa podczas warsztatów 1.5- 2 h ,

– 2 przerwy podczas warsztatów 3 – 4 h,

-3 przerwy podczas warsztatów 6 h oraz półkolonii .

Ponadto podczas dłuższych warsztatów i półkolonii obowiązuje długa przerwa obiadowa, po której dzieci wybierają się na plac zabaw lub boisko. Prowadzone są również gry terenowe oraz zabawy integracyjne przed zajęciami oraz w ich trakcie. Dodatkowo w każdej z sal dostępna jest pufka odpoczynku, jak również możliwość wypoczęcia w sali dywanowej.

Czy zajęcia są prowadzone w całości przy komputerach?

Dzieci budując i programując korzystają z komputerów lub tabletów, natomiast wstęp teoretyczny oraz liczne prezentacje odbywają się na specjalnie przygotowanych do tego pomocach naukowych gdzie dzieci mają możliwość własnoręcznie przetestować mechanizmów, czy ułożyć program na tablicy za pomocą specjalnych bloczków. Podczas przerw dzieci nie korzystają z komputerów.

Dlaczego dzieci pracują w parach?

Nasza kadra poza przekazaniem wiedzy z zakresu robotyki i programowania kładzie również naciska na aspekty związane z funkcjonowaniem w grupie oraz radzenie sobie z trudnościami. Nauka robotyki jest dla nas równie ważna jak wychowanie i wyposażenie uczestnika w kompetencje społeczne. Dlatego też pracujemy w parach ucząc się przy tym: współpracy, tolerancji i szacunku. Dzieci podczas zajęć nie tylko budują i programują roboty, ale uczą się również rozwiązywać problemy techniczne oraz konflikty, pomagać innym, a także radzić sobie z niepowodzeniami i zmieniać je w sukcesy.

Czy organizując urodziny muszę mieć własną zastawę?

Jeżeli zamawiasz u nas poczęstunek, my zapewniamy również zastawę. Jeśli jednak decydujesz się samodzielnie go przygotować, należy również zaopatrzyć się w zastawę urodzinową.