KREATYWNA NAUKA 2-5 LAT

Zajęcia należące do tej kategorii opierają się na wykorzystaniu różnorodnego sprzętu edukacyjnego stworzonego przez firmę LEGO®. Warsztaty odbywają się przez cały rok szkolny i ich celem jest wprowadzenie maluchów w świat nauki i techniki.

Kreatywna Nauka obejmuje zajęcia skierowane do trzech grup wiekowych: Pomysłowe Klocki (2-3 lata), Mały Konstruktor (3-4 lata) oraz Akademia Inżyniera (4-5 lat). Pełna oferta na placrozwoju.pl/oferta

Pomysłowe klocki – są to zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci  (2-3 lat) i ich rodziców lub opiekunów. W trakcie warsztatów maluchy bawią się wraz z rodzicami w grupie rówieśników. Do zabawy wykorzystujemy klocki LEGO® DUPLO® oraz LEGO® Soft, a także kolorowe chusty, bębenki, piłki i wiele innych materiałów edukacyjnych.

Mały Konstruktor – to nowatorskie warsztaty dla maluchów (3-4 lat) wprowadzające je w świat nauk ścisłych. Przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO® najmłodsi m. in. uczą się konstruować maszyny, wkręcać śrubki i łączyć ze sobą zębatki. Oprócz zasad mechaniki poznają zjawiska fizyczne oraz uczą się podstaw matematyki. Poznają także, czym jest ekologia i co to są alternatywne źródła energii.

Akademia Inżyniera – To zajęcia dla dzieci (4-5 lat), które wprowadzają je do świata elektroniki i robotyki. Dzięki różnorodnym, ciekawym doświadczeniom, ćwiczeniom i zabawom poznamy podstawy tworzenia układów elektronicznych oraz programowania.  Dzieci same będą przeprowadzać eksperymenty, badać, analizować i wyciągać wnioski. Samodzielnie skonstruują m.in. baterię, wiatrak czy radio.

Szczegóły i zapisy na www.placrozwoju.pl

Zapisz się już dziś !