WARSZTATY ROBOTYKI 5-7 LAT

To nauka budowania i programowania prostych robotów. Podczas zajęć uczestnicy uczą się logicznego myślenia i zdobywają umiejętności techniczne. Od najmłodszych lat poznają, jak w produktywny sposób wykorzystywać komputer, a także uczą się podejmowania decyzji współpracując z innymi. Podstawą programu jest autorski program ROBOTOWO®, stworzony na bazie podręczników firmy LEGO®. Podczas tych warsztatów wykorzystujemy zestawy LEGO Education®: WeDo, Machines&Mechanisms, WeDo Extra oraz WeDo 2.0.

Uczestnik warsztatów przechodzi kolejno poziomy zaawansowania: Warsztaty Wprowadzające,  ABC, Warsztaty Mistrzów I, II i III.

Warsztaty Wprowadzające – Są wprowadzeniem do robotyki, podczas którego uczestnicy budują i programują swoje pierwsze konstrukcje. Uczestnictwo w tych zajęciach pozwala na zapoznanie się ze sprzętem i sposobem prowadzenia zajęć. Warsztaty Wprowadzające mają za zadanie pomóc w podjęciu decyzji o zapisaniu uczestnika na Warsztaty Weekendowe, Semestralne lub Wakacyjne.

Dostępne wyłącznie w trybie Weekendowym.

Liczba godzin: 3

Poziomy ABC – to nauka i zabawa z zestawem LEGO WeDo, podczas których dzieci poznają zasady działanie, konstruowania i programowania robotów.

Zajęcia te podzielone są na poziomy:

  • A (podstawowy)- poznajemy mechanizmy i działanie silnika.
  • B (średniozaawansowany)- korzystamy z czujnika przechyłu oraz wstrząsu.
  • C (zaawansowany)- wykorzystujemy czujnik ruchu oraz zaawansowane funkcje programu WeDo.

Dostępne w trybach: Weekendowych, Semestralnych oraz Wakacyjnych.
Liczba godzin: 36 (12 h każdy etap)

Warsztaty Mistrzów I – to zajęcia, które stanowią kontynuację dla uczestników, którzy zaliczyli poziomy A, B oraz C. Przeznaczone są także dla uczestników, którzy wcześniej budowali i programowali zestawy Lego WeDo. Podczas Warsztatów Mistrzów uczestnicy pracują z zestawami edukacyjnych Lego Machines&Mechanisms.

Dostępne w trybach: Semestralnych i Wakacyjnych.
Liczba godzin: 36

Warsztaty Mistrzów II – to zajęcia, dla uczestników kontynuujących przygodę z robotyką, którzy zrealizowali poziomy ABC i Mistrzów I. Podczas zajęć uczestnicy budują skomplikowane roboty z zestawu WeDo oraz WeDo Extra.
Dostępne w trybach: Semestralnych i Wakacyjnych.

Liczba godzin: 36

Warsztaty Mistrzów III – seria zajęć dla dzieci, które zrealizowały już poziomy ABC, Mistrzów I oraz II lub zaczynających przygodę z robotyką w wieku min. 8 lat. Podczas zajęć korzystamy z najnowszego zestawu LEGO WeDo 2.0.

Dostępne w trybach: Semestralnych i Wakacyjnych.
Liczba godzin: 36